Skip to main content
scroll to top

Board of Mental Health Practice Board Member Directory

Member Directory for the NH OPLC Board of Mental Health Practices

Mental Health Practice Home

Dayl H. Hufford, D.Min., LPP
  • Position & Representation: Chair, Licensed Pastoral Psychotherapist
  • Term Begin Date: 07/10/2013
  • Term End Date: 10/31/2021
Gary E. Goodnough, Ph.D., LCMHC
  • Position & Representation: Licensed Clinical Mental Health Counselor
  • Term Begin Date: 11/18/2016
  • Term End Date: 10/31/2022
Samuel Rosario, LICSW
  • Position & Representation: Licensed Clinical Social Worker
  • Term Begin Date: 11/01/2019
  • Term End Date: 10/31/2022
Sheryl Reasoner, LCMHC, MLADC
  • Position & Representation: Community Mental Health Center
  • Term Begin Date: 10/02/2019
  • Term End Date: 10/02/2022
Christina A. Gribben
  • Position & Representation: Public Member
  • Term Begin Date: 02/03/2021
  • Term End Date: 10/31/2022
Keri A. Feole, LMFT
  • Position & Representation: Licensed Marriage and Family Therapist
  • Term Begin Date: 02/03/2021
  • Term End Date: 10/31/2023
Vacant
  • Position & Representation: Licensed School Social Worker
Vacant
  • Position & Representation: Community Health Center
Vacant
  • Position & Representation: Public Member

Mental Health Practice Home