Family Mediator Certification Board Member Directory

Member Directory for the Family Mediator Certification Board

Family Mediators Home

 
Francis F. Lane
  • Position & Representation: Certified Family Mediator/NHCRA Member, Chair
  • Term Begin Date: March 13, 2019
  • Term End Date: November 4, 2024
Cheryl A. Rocha
  • Position & Representation: Certified Family Mediator/NHCRA Member
  • Term Begin Date: June 29, 2022
  • Term End Date: September 6, 2025
Rebecca C. Morley
  • Position & Representation: Certified Family Mediator/NHCRA Member
  • Term Begin Date: June 29, 2022
  • Term End Date: January 27, 2025
Mary Sargent
  • Position & Representation: Certified Family Mediator/NHCRA Member
  • Term Begin Date: January 8, 2020
  • Term End Date: November 1, 2022
Keely Noyes
  • Position & Representation: Certified Family Mediator/NHCRA Member
  • Term Begin Date: October 27, 2021
  • Term End Date: September 6, 2022
Robert D. Hunt
  • Position & Representation: Attorney
  • Term Begin Date: February 5, 2020
  • Term End Date: October 11, 2022
Master Thomas Cooper
  • Position & Representation: Marital Master, Appointed by the Administrative Judge of the Judicial Branch Family Division
  • Term Begin Date:
  • Term End Date: October, 2021
Honorable Jennifer Lemire
  • Position & Representation: Judge who sits in the Judicial Branch Family Division, Appointed by the Chief Justice of the Supreme Court
  • Term Begin Date:
  • Term End Date: April 10, 2023
Vacant
  • Position & Representation: Mental Health Professional
  • Term Begin Date:
  • Term End Date: April 10, 2023
Vacant
  • Position & Representation: Public Member
  • Term Begin Date:
  • Term End Date: April 10, 2023
Vacant
  • Position & Representation: Public Member
  • Term Begin Date:
  • Term End Date:

 

Family Mediators Home